Witamina C to mikroelement o rozległym spektrum działania, który zwalcza choroby i wspiera układ immunologiczny. Zalecany jest szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Od połowy XX wieku posiada jednak dodatkowe zastosowanie – przy bardzo ostrych schorzeniach. Przyjrzyjmy się więc jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.
Wlewy witaminy C – na choroby reumatyczne
Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia), ponieważ samodzielnie nie potrafimy jej wyprodukować. Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada wpływ kwasu askorbinowego na leczenie poważniejszych schorzeń – chorób reumatycznych, arytmii, a także mnóstwa innych. Naukowcy badają przede wszystkim wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się dowieźć, że wprowadzenie alternatywnego leczenia może zapewnić o wiele lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu sporych dawek tej substancji do ustroju. Kuracje sięgają nawet 10000 mg, jest to więc niezwykle mocne stężenie, które pomoże zwalczyć szereg groźnych chorób.
Wlewy witaminy C – uzupełnienie klasycznych terapii
Sposób podawania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa ryzyko powstania skutków niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych terapii (np. doustnych). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć i poprawi się odporność organizmu, a więc efekty mogą być rewelacyjne. To lekarz decyduje o kierunku leczenia i ustala stężenie, ale żeby dostrzec ostateczne efekty, terapia musi działać przez dłuższy czas.