Chirurdzy mają bardzo trudną profesję, wymagającą wielkiej staranności i umiejętności. Zobaczmy więc czym zajmuje się chirurg naczyniowy i jakimi kryteriami należy kierować się szukając doświadczonego specjalisty.
Chirurg naczyniowy – pozbądź się żylaków
Dzisiejsza medycyna idzie do przodu i zapewnia wyleczenie nawet niezwykle groźnych schorzeń. Zabiegami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące choroby zakrzepowej, przepukliny i owrzodzeń żylnych, będących efektem długotrwałego narastania w naczyniach niebezpiecznych substancji. Dolegliwości tego typu dokuczają szczególnie po czterdziestce oraz u pacjentów lubiących używki i fast-foody. Największe szkody wyrządza tytoń, spożywanie dużych porcji tłuszczów zwierzęcych, brak ćwiczeń.
Jakie operacje wykonuje chirurg naczyniowy
Pacjenci chorujący na chorobę zakrzepową zwykle poddawani są zabiegom przeprowadzanym nieinwazyjnymi metodami. Najważniejsze techniki leczenia to chemoembolizacja i skleroterapia. Embolizację, czyli lecznicze zaczopowanie światła naczynia stosuje się przy guzach nerek. Natomiast przy leczeniu popękanych naczynek dobre rezultaty zapewnia również laser. Decydując się na skomplikowany zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim wiedzę i umiejętności chirurga, który zajmie się operacją. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najsłynniejsze placówki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Warszawa i Gdańsk.