Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Jeśli chcesz kupić aparat do terapii ultradźwiękowej, skieruj się tu.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, łagodzenia bólu i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, blizn czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie najlepszym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]