Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Zdrowe i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – świetne rezultaty już po 3 sesjach

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (żele, lakiery, nakładki), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne rezultaty już po kilku zabiegach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla zębów.

Wybielanie zębów – sprawdź czy nie masz ubytków

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika określa się odcień zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest też właściwe dobranie odczynu żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.