Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Tu znajdziesz więcej szczegółów o magnetoterapie aparat

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia poprawia też krążenie, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy także modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]