Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Kiedyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, aby używać protez. Nie jest to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale również wykazują wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc napisać kilka słów na temat tego, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych, które typy są stosowane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implanty zębowe – jak przebiega leczenie?

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże zmniejszenie okresu gojenia – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać napojów alkoholowych, gorących potraw i palenia tytoniu. Istotne będzie też stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują ból oraz opuchliznę.

Implanty zębów – jakiemu stomatologowi zaufać?

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, aby wybrać właściwego lekarza. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek i trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty na pewno trafimy na ważne informacje.