podkłady higieniczne, podkłady medyczne

Podkłady higieniczne – ochrona przed zarazkami i wirusami

Będące bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby czają się praktycznie wszędzie. Najwyższe ryzyko zarażenia panuje jednakże w miejscach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w związku z rozmaitymi zabiegami narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są w szczególności wszelkiego rodzaju gabinety kosmetyczne, salony spa, studia tatuażu oraz placówki służby zdrowia. By obniżyć ryzyko transferu bakterii i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami silikonowymi i środkami dezynfekującymi są to również podkłady higieniczne.

Podkłady higieniczne – zastosowanie

Większość niebezpiecznych grzybów i bakterii rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry z zakażoną powierzchnią, dotykaną wcześniej przez osoby zarażone. By zmniejszyć niebezpieczeństwo migracji bakterii w gabinetach i salonach urody, korzysta się z podkładów medycznych. Przeważnie są one wytworzone z celulozy lub pokrewnych tworzyw i stanowią efektywną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i służą do wykładania m.in. stołów zabiegowych, foteli ginekologicznych i dentystycznych bądź sprzętu rehabilitacyjnego.

Nakładki na deskę sedesową – wykorzystaj w publicznym WC

Jeszcze większe niebezpieczeństwo roznoszenia się zakażeń skórnych wywoływanych przez mikroorganizmy panuje tam, gdzie z potencjalnie zabrudzoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się choroby minimalizują jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest rekomendowane we wszelkich miejscach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w galeriach handlowych, urzędach, biurach lub szkołach.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]