Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Kwestia zanieczyszczenia powietrza dotarła już do świadomości zwykłego mieszkańca naszego kraju i z rzadka bywa banalizowana. Polacy zdają sobie sprawę, że jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy, wyraźnie oddziałuje na nasze zdrowie. Jednak póki nie zostaną zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy może sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo obecności znacznego stężenia PM2,5 oraz PM10, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddechowego podatni są w szczególności mieszkańcy większych aglomeracji miejskich lub okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczące zmniejszenie negatywnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie coś nowego na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak przykładowo Wood’s, Cado czy Airdog, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów. Co ważne, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, często posiadają one także inne przydatne funkcje.

Detekcja dwutlenku węgla i jonizacja – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, dlatego bez problemu kupimy sprzęt właściwe do określonej kubatury wnętrza. Są to urządzenia względnie nieduże, toteż bez ograniczeń daje się je przestawiać pomiędzy pokojami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą powodować liczne choroby bądź reakcje alergiczne, a także niebezpieczny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie zapewnia spokojniejszy sen. Część urządzeń posiada także czujniki ostrzegające o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza poleca się głównie osobom cierpiącym na alergie.