Maśc nawilżająca do nosa na podażnioną śluzówkę

Jesień to czas, gdy śluzówka nosa ulega suszeniu, a skóra podrażnia się i zaczerwienia. Problemy z błoną śluzową, w szczególności u maluchów może powodować mnóstwo czynników. Pragniesz powstrzymać nieprzyjemne dolegliwości i pozbyć się zaczerwienienia noska u dziecka? Sprawdź, dlaczego warto wyposażyć swoją apteczkę w maść nawilżającą do nosa Katarek!

Postaw na najlepsze rozwiązanie – użyj maści nawilżającej do nosa

Śluzówka noska wysusza i podrażnia się wskutek wielu czynników. Istotną rolę pełni tutaj przede wszystkim wysoka temperatura w pomieszczeniach i w tym samym czasie niski poziom wilgotności powietrza. W chłodne miesiące nos jest szczególnie narażony na nieprzyjemne dolegliwości, a funkcjonujące ogrzewanie tylko potęguje problem. Skutkiem tego jest więc pieczenie, ból przy wycieraniu nosa i uczucie dyskomfortu. Maść nawilżająca do nosa pielęgnuje nie tylko śluzówkę, ale także jej otoczenie, powodując, że skóra przestaje piec i odzyskuje właściwą barwę.

Dlaczego powinno się stosować maść nawilżającą do nosa?

Maść nawilżająca do nosa Katarek została wzbogacona o prebiotyk Biolin P, działający ochronnie na śluzówkę, odbudowując florę bakteryjną. Może być aplikowana w rozmaitych sytuacjach – przy podrażnieniach wywołanych negatywnym działaniem smogu, zbyt częstym używaniem kropli do nosa, a także suchym powietrzem (klimatyzacja, centralne ogrzewanie). Zanieczyszczona atmosfera może podrażniać delikatne błony śluzowe, jednak czynne składniki maści błyskawicznie przywracają równowagę i dają ulgę w dolegliwościach. Maść nawilżająca do nosa Katarek została opracowana przede wszystkim dla małych pacjentów – może być używana u maluchów już od 1 roku życia.