Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

Tutaj otrzymasz szczegółowe wiadomości dotyczące laserowej korekcji wzroku.

Wygoda na co dzień, dostęp do różnych zawodów oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie kilka z powodów, które przekonują pacjentów do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie bezustannie wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie nikłe ryzyko potencjalnych komplikacji. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, bowiem są czwarty (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekta wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej centrum można uzyskać fenomenalne rezultaty. Podnosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować problem hyperopii. Aktualnie bardzo popularnym rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a przy tym redukuje zagrożenie uszkodzenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo czynników. Istotne to przede wszystkim niska inwazyjność, efektywność, dokładność, jak również prawie nie występujące ryzyko powikłań. Należy napomknąć też o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – są też przeciwwskazania

Zanim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, że w poniektórych kazusach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim choroby oczu jak np. zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, ciążę i karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe czy choroby autoimmunologiczne.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]