Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią niemiłe zapachy, mają pomyślny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź emitowania ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak drukarki, telewizory czy komputery, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego by znowu odczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja wykorzystywana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, szkodliwe wirusy i bakterie czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie ustawicznego zmęczenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, przychodniach medycznych, urzędach czy szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych zadaniach.