Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

Nie każde schorzenia zębów jesteśmy w stanie wyleczyć tradycyjnymi metodami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, jedynym wyjściem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku uszkodzeń kości, potrzeby wykonania implantów czy mostów, dużych ubytków uzębienia oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju nowotwory bądź owrzodzenia. Jakie techniki bywają jednak stosowane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – leczenie

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Warto więc powiedzieć parę słów o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najistotniejsze, leki znieczulające. Dużą wagę ma też nastrój w poradni i stosunek dentysty do chorych – wiele powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te znajdziemy między innymi w sieci bądź wśród bliskich.