Borykasz się z wadą wzroku? Odwiedź klinikę okulistyczną

Na voigtklinikaoka.pl odnajdziesz więcej szczegółów o operacji wzroku Kraków.

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć uciążliwe i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – procedura bezpieczna oraz mało inwazyjna

Nie tak dawno temu korekcja wad wzroku ograniczała się do zakładania okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekty umożliwiające leczenie presbiopii, dalekowzroczności, krótkowzroczności, jak również szeregu pozostałych chorób. Niezmiernie popularna stała się laserowa operacja wzroku cechująca się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie pracuje biegła kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować adekwatną procedurę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, więc są w stanie zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych chorób, np. stożka rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący metodą pomocną w ujawnianiu stanów zapalnych, glaukomy oraz pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korekta wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie również z innymi dolegliwościami, jak przykładowo usuwaniem kaszaków lub ciał obcych z oka.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]