badania operatorów Kęty, badania operatorów Bielsko

Badania psychologiczne dla operatorów

Są niezbędne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy dana osoba jest wstanie pracować jako kierowca wózka oraz innego pojazdu. Mimo, że część kandydatów podchodzi do nich z lękiem, kiedy nie mamy zaburzeń psychicznych, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam większych kłopotów. Jak zatem przebiegają badania operatorów pojazdów? Na co warto się przygotować?

Jak zaczynają się badania operatorów?

W początkowej części testu kandydat wypełnia opracowany przez psychologa formularz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w różnych, zwykle problematycznych sytuacjach. Po przeczytaniu odpowiedzi przyszłego kierowcy, specjalista będzie mógł określić, jak sprawnie reaguje na stres oraz ocenić jego sprawność intelektualną lub umiejętności społeczne. Treść ankiety jest zależna od profesji kandydata. Ten etap badania operatorów zwykle powoduje ogromny stres, jednak jej zaliczenie rzadko bywa problemem.

Psychotechniczne badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie skonstruowanych przyrządów. Poszczególne zadania sprawdzają takie umiejętności jak szybkość reagowania lub podejmowanie decyzji w przypadkowych przypadkach. Należy pamiętać, że w niektórych sytuacjach ten etap badań może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy potencjalny operator w wywiadzie przyzna się do złego samopoczucia lub test udowodni, iż przed odwiedzeniem poradni spożył napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może zostać wówczas przełożone lub – jeśli przyczyną okaże się alkohol – także odwołane.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]