Badania psychologiczne dla kierowców

Badania kierowców Bielsko Biała - usługi dla Ciebie

Profesjonalni kierowcy przed rozpoczęciem działalności zarobkowej zobowiązani są odbyć odpowiednie testy psychomotoryczne. Jest to istotne zwłaszcza, kiedy ich praca dotyczy transportu ludzi i ładunków uznanych za szkodliwe dla środowiska. Badania kierowców są obligatoryjne dla posiadaczy uprawnień kategorii C, D oraz E. Jak podobne badania wyglądają? W jaki sposób się do nich przyszykować?

Pierwsza część badania kierowców

Wstęp do badania kierowców opiera się na przeprowadzeniu wywiadu z kandydatem. Specjalista może w ten sposób stwierdzić, jak mocno zmęczony jest ubiegający się o uprawnienia oraz jakie mam samopoczucie. W tej części lekarz informuje także kandydata na temat tego, jak będą przebiegały badania – dzięki temu zmniejsza się poziom zdenerwowania.

Następna część badania kierowców

Później ubiegający się o uprawnienia powinien uzupełnić podany mu formularz. Zawarte są w nim pytania, dzięki którym specjalista oceni, jak sprawnie kontroluje nerwy oraz jak reaguje na niespodziewane trudności. Badanie daje także możliwość stwierdzenia, jak rozwinięte są zdolności interpersonalne przyszłego kierowcy – a to przecież ma duży wpływ na jego działania na szosie.

Na czym wykonuje się badania kierowców?

Końcowym etapem badania kierowców są próby wykonywane na odpowiednich urządzeniach. Wykorzystuje się je w celu określenia szybkości kandydata i prawidłowości reakcji na trudności, które mogą przydarzyć się na drodze. Gdy mowa narzędziach stosowanych podczas testów, wymienić należy w szczególności miernik czasu reakcji, a także aparat Piórkowskiego.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]