AWF w Krakowie i Vitberg – badania nad wpływem wibracji na organizm

Solidna porcja informacji o marce Vitberg. Przeczytaj koniecznie!

W 2018 r. na AWF-ie w Krakowie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie zainicjowano przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z aparatami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii przeznaczona jest do przeprowadzania badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą się w niej również odbywać zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z zakresu fizykoterapii, kosmetologii i odnowy psychosomatycznej. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, posłużą również do regeneracji sportowców. Rozgłos krakowskiej pracowni spowodowała, że urządzenia Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

Do jakich badań przyczynią się produkty firmy Vitberg?

W przyszłości rezultaty badań mogą pomóc w modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców wyczynowych. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane badania z dziedziny fizjologii i biochemii. Obserwacji poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty analiz będą konfrontowane z rezultatami laboratoriów z różnych stron świata.

Nasze dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]