Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Dowiedz się, gdzie zamówić aparat do drenażu limfatycznego w domu.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu ucisku.

Urządzenie do masażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do presoterapii odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór aparat uciska kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ limfy. Jest mnóstwo powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To między innymi zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród sportowców, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do masażu uciskowego

Wiele opcji wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Obecnie osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domu, za sprawą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz stosunkowo lekkie, w związku z tym bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zakrzepica i choroby bakteryjne oraz wirusowe, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]