czyszczenie infekcji wordpress, usuwanie infekcji wp

Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

WordPress stał się w ostatnich latach tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów i witryninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania witryny, nieodzowne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Ze strony wysyłana jest niechciana poczta? Na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest niemożliwe? To tylko parę z popularnych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach konieczne jest ekspresowe działanie w celu znalezienia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich warto zlecić zawodowcom od tego rodzaju działań, bowiem usuwanie malware z WordPressa z reguły przekracza wiedzę ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony internetowej?

Eksperci podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych prowadzą szczegółowy przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki htaccess oraz wp-config. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, ograniczające niebezpieczeństwo następnych infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do spisu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć też niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Okresowe aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest bardzo istotne, gdyż odwrócenie wszystkich skutków infekcji nie daje pewności, że taki przypadek nie nastąpi w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]