Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszym motywem, przez który na naszą stronę internetową może być założony ban od Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych groźnych kar?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie przesadnej liczby odsyłaczy kierujących internautów na naszą witrynę w sieci. Przekraczają one normy rzetelnego pozycjonowania ustalone przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją witryny w przeglądarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią artykułów promujących przesyconych licznymi frazami. Szerzy się również proces wymiany linków, co jest nielegalne. Gdy nieprofesjonalne metody zostaną odkryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej lokalizacji w przeglądarce, czasem aż o 30 podstron.

Jak rozwiązać problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że kiedy na adres www zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o reaktywowanie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie daje całkowitego sukcesu. Jeśli chcemy zwiększyć szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej firmy SEO. Fachowcy błyskawicznie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie prestiżowym agencjom.