Moda ślubna – aktualne trendy

Trendy na rynku ślubnym wciąż się zmieniają i dostarczają młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu damskim oraz męskim? Czym wyróżniają się popularne style boho, retro oraz vintage?

Moda ślubna – aktualne trendy

Styl boho to naturalne, proste kroje i romantyzm. Wśród pań dominują długie zwiewne suknie niekrępujące ruchów, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są zdecydowanie luźniejsze, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza przy dekolcie i na ramionach, a także szeroka gama kolorów. Popularne są także stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie dość różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne długie, koronkowe welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z wysoko upiętych, wybierając wianki lub rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami.

Moda ślubna – gdzie szukać porad?

A co z męskimi stylizacjami ślubnymi? Zarówno styl vintage, boho, jak i retro pozwalają popuścić wodze fantazji i zrezygnować z klasycznego, ciemnego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – odcieniami błękitu, rozmytego beżu, pojawiają się także brązowe skórzane dodatki – paski buty, szelki. Duże pole do popisu daje panom styl vintage oraz retro – mogą pokusić się o kieszonkowy zegarek czy kapelusz. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych inspiracji można szukać w branżowych stronach internetowych, magazynach, jak również na blogach.