Zakładanie trawników zostaw profesjonalistom

Wykonanie trawnika przy domu nie przysporzy nam większych problemów – także, jeśli nasze ogrodnicze umiejętności nie okażą się wystarczające. Trudności z pewnością pojawią się jednak, jeśli niezbędne będzie zakładanie trawników o sporej wielkości albo położonych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. w okolicy przedszkoli, w centrach miejscowości bądź przed ważnymi budynkami. Podobne trawniki powinny wszak doskonale wyglądać oraz uporać się z nawet naprawdę nasiloną eksploatacją. Zakładanie trawników dobrze więc powierzyć specjalistom i otrzymać pewność, że rezultaty będą satysfakcjonujące. O czym więc powinniśmy pamiętać przy wyborze firmy świadczącej tego rodzaju usługi ogrodnicze?

Zakładanie trawników – ziarno czy rolka?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników wykorzystują dwa typy traw – z darni oraz nasion. Oba posiadają odmienne zalety i wady. Te wspomniane na początku wykorzystywane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich zalety to zwłaszcza bezproblemowy montaż (również na skarpach) oraz od razu widoczne efekty, a także odporność na mróz oraz wodę. Trawniki z wysiewu będą natomiast dużo tańsze od tych z rolki (dzięki czemu świetnie nadają się do stosowania na sporych powierzchniach) oraz wymagają mniej angażującej opieki.

Zakładanie trawników – jak wybrać ekipę?

Jak łatwo się domyślić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych punktach wymaga dużej wiedzy i użycia odpowiednich sprzętów (między innymi spychaczy lub siewników) i materiałów. Dlatego przed tym, jak postawimy na usługi konkretnej firmy, dobrze przemyślmy wszystkie za i przeciw. Koniecznie sprawdźmy, jakim sprzętem posługują się jej pracownicy oraz czy posiadają wystarczające umiejętności. Dobrym rozwiązaniem będzie również znalezienie opinii dotyczących firmy w internecie – być może unikniemy w ten sposób przykrych pomyłek.