Zakładanie i utrzymanie trawników – powierz to specjalistom

Zielony trawnik wygląda stylowo i upiększa posesję. Na rynku istnieją przedsiębiorstwa, które kompleksowo zajmują się utrzymaniem trawników. Kto korzysta z ich pomocy i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – dla urzędów i instytucji

Usługi związane z zakładaniem trawników stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. ogrody pałacowe, rozmaite instytucje, zarządy zieleni miejskiej czy urzędy, które muszą zatroszczyć się o wielkie powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika używa się wiele rodzajów roślin, do których zaliczyć można kostrzewę czerwoną rozłogową, Lolium perenne czy Poa trivialis. Ogromną popularnością cieszy się także trawa z darni, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej przestrzeni. Jaki rodzaj trawy wybrać? Wszystko uzależnione jest od wielkości przestrzeni, spodziewanych rezultatów oraz rodzaju posesji. Gatunki rozkładane znakomicie spisują się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – zwalczanie chorób i wertykulacja

Podmioty zajmujące się utrzymaniem trawników używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają zrealizować niezbędne prace. Należą do nich m. in. siewniki, równiarki laserowe, koparki oraz wiele innych potrzebnych urządzeń. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników przebiegają o wiele szybciej. Niezwykle istotne jest także nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się przy pomocy automatycznych urządzeń. Podmioty zajmujące się pielęgnowaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który uległ zniszczeniu wskutek czynników zewnętrznych, takich jak mróz lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczamy można nawożenie, napowietrzanie czy zwalczanie chorób, trawnik znowu wygląda pięknie.