biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle powodem niemałych kłopotów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, a ich szefowie nie zawsze umieją rzetelnie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy specjalistom, zyskamy pewność, iż potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem kar. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy oraz czasu – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy również wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się jedynie kosztami usług – nadzwyczaj niskie ceny usług z reguły zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści mają stosowne uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]