Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Na http://bit.ly/38CEQ34 znajdziesz jedyną w swoim rodzaju ofertę profesjonalnego druku 3D

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana przede wszystkim do pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, jak również przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii FDM, PolyJet, SLA, SLS, i DMLS, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też strefę wiedzy. Są tam zarówno artykuły zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do kosztów, a także opcja wykorzystania materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana także stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób lub przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich ścianek, detali, gładkiej powierzchni oraz wyrazistych krawędzi.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia dokładność konturów oraz trwałość chemiczna i mechaniczną.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]