Remontujesz okna zabytkowa? Sprawdź, jak uniknąć problemów

Tutaj zaopatrzysz się w okna zabytkowe

Okna zabytkowe zwykle wyglądają znacznie korzystniej niż te wykonywane obecnie i są niewątpliwą dekoracją obiektów. Względy estetyczne to oczywiście ich nie ostatnia zaleta, zaś na ich cenę w znacznej mierze rzutuje również wiek. Tak jak pozostałe przedmioty zabytkowe, również okna powinny być remontowane według przepisów – ich renowacji nie możemy wykonywać samemu z zastosowaniem kupionych w sklepach surowców. Czym jednak wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je remontować? Kto może wykonać te prace?

Okna zabytkowe – jak rozpoznać

Okna zabytkowe zazwyczaj posiadają więcej zdobień niż współczesne. Nie są też uchylane, co powoduje, że potrzebne stają się lufciki, z użyciem których można wentylować mieszkanie. Okna zabytkowe, jak przed chwilą wspomnieliśmy, wykonane są najczęściej z drewna – materiału, który wykazuje wiele zalet, jednak wymaga regularnych remontów, a oprócz tego łatwo go zepsuć. Z tego względu tak ważne są kwalifikacje osób naprawiających okna zabytkowe.

Okna zabytkowe – jak znaleźć fachowca?

Okna zabytkowe zwykle mają konstrukcję skrzynkową, a ta wymaga wysokich umiejętności – ten typ okna cechuje się wszak użyciem różnych, obecnie już rzadko spotykanych, rozwiązań. W związku z tym, także najlepsi specjaliści nie mogą remontować okien zabytkowych, jeśli nie posiadają dokumentów zaświadczających ich umiejętności, które zostały wydane przez urząd ochrony zabytków – w przeciwnym wypadku mogą otrzymać dotkliwe kary.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]