Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

Projekty budowlane Kraków. Dowiedz się, kto je sporządza https://joannaklusak.com/oferta/

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż budowa domu. Warto przy tym zdać sobie sprawę, iż nie będzie to łatwe wyzwanie, a największe trudności wiążą się z załatwieniem najróżniejszych urzędowych formalności. Najpierw należy otrzymać pozwolenie na budowę – a będzie zatwierdzone, gdy okażemy projekt budowlany. Dokument powinien być przygotowany przez architekta, zaś jego zawartość ustalają właściwe ustawy. Co zatem musi być w nim zawarte? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Treść projektów budowlanych

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan musi zostać sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz posiadać rozkład istniejących i wznoszonych obiektów , a także sieci gazowych i wodociągowych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte także informacje o miejscu składowania odpadów, układzie roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą poza tym posiadać projekty wznoszonych obiektów, a nierzadko także informacje od firm dostarczających media. W niektórych sytuacjach konieczne okaże się również dodanie wyników testów geologicznych.

Projekty budowlane – dlaczego tak ważne?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż każda inwestycja musi przebiegać w myśl strategii ustalonej w tym dokumencie, a wszystkie niezgodności będą powodem jej niezatwierdzenia.

Nasze dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]