Poręcze ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest jednym z najczęściej wykorzystywanych stopów, na co wpływ przede wszystkim mają jej właściwości. Właściwy dobór składników stopu powoduje, że wytworzone z niej elementy wyposażenia są odporne na rdzę, dzięki czemu bez przeszkód można ich wykorzystywać przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a także tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie. W zestawieniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej bardzo dobry budulec do wytwarzania detali wyposażenia wnętrz i różnego typu balustrad i poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – odporne na rdzę

Balustrady ze stali nierdzewnej zdobyły ogromną popularność – można znaleźć je zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach publicznych. Cechy tego surowca są szczególnie ważne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie korodują one nawet w nader zawilgotniałym środowisku, tym samym wystarczy im sezonowa konserwacja i na lata zatrzymują swój piękny wygląd. To właśnie dzięki niemu doskonale łączą się ze współczesną architekturą. Wyśmienicie pasują do drewnianych elewacji, dekoracyjnego betonu oraz przeszkleń.

Poręcze ze stali nierdzewnej – błyskawiczna i prosta pielęgnacja

Stal to znakomity materiał do produkowania poręczy do wnętrz domów – zwłaszcza tych zaprojektowanych na nowoczesną, skandynawską modłę. Ci, którzy postawią na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie też ich szybkie czyszczenie, które nie wymaga wykorzystania specjalistycznych preparatów i łatwość ich konserwacji. Wytrzymałość na korozję sprawia dodatkowo, iż z tego materiału można wytwarzać mocne i gustowne uchwyty do łazienek oraz saun dostosowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej albo drabinki do basenów.