Nowoczesne rzeźby ogrodowe – oryginalny sposób na aranżację przestrzeni

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale także na terenach publicznych. W której technice się je sporządza? Kto zazwyczaj kupuje fontanny w formie dekoracyjnej figury oraz rzeźby ogrodowe?

Rzeźby ogrodowe – niesztampowa metoda kompozycji przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się popularnym sposobem na aranżację prywatnych ogrodów i terenów municypalnych. Obecnie ogromnym popytem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane techniką odlewu, których kształt jest opracowany w oparciu o preferencje klienta, jego upodobania, a także rozmiar ogrodu. W obszernych powierzchniach doskonale prezentują się pokaźne, masywne dzieła, które oczarowują swoim majestatycznym charakterem. W mniej rozległych ogrodach rekomenduje się natomiast ustawianie małych rzeźb. Zamawiający wybierają między pomnikami w stylu minimal albo wręcz przeciwnie – postawić na barokowe ornamenty. Dobór odpowiedniej figury musi zależeć od stylu ogrodu i tego, jaki efekt zamierzamy finalnie osiągnąć. Szerokim zainteresowaniem cieszą się też niecodzienne rzeźby pełniące funkcję użytkową, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te są świetną formą dekoracji przestrzeni.

Przed gmachem urzędu i siedzibą firmy – gdzie można eksponować rzeźby ogrodowe?

Rzeźba do ogrodu to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest zamawiana przez podmioty różnego rodzaju. Wyśmienicie komponuje się w parkach, miejskich ogrodach, laskach, może też być urozmaiceniem posesji przy placówce naukowej, hotelu, galerii sztuki, gmachu ministerialnym czy też innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby zamawiają również osoby prywatne, które chcą wytworzyć we własnym ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która zaakcentuje współczesny charakter przestrzeni bądź zdecydować się na dzieło stylizowane na antyk. Popularne stają się również okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić oszałamiające dopełnienie ogrodu w stylu azjatyckim.