Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ zlecisz uszczelnianie okien.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale też odcinają je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]