Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w trakcie różnego typu remontów, opróżniania poddasza bądź piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery – typy i objętość

Szukając kontenera, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Kraków czy Warszawa, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Kontener należy zapełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega legalnej utylizacji.