Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Jeśli interesuje Cię korzystna oferta przyjęć komunijnych w Krakowie, wejdź na palacradziwillow.pl.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka podobnie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, gdyż to zwykle pierwsza naprawdę duża zabawa dla rodziny, na której dziecko czuje, iż wszystko skupione jest tylko na nim. Z tej przyczyny rodzice pragną, aby ten dzień utrwalił się na lata w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – wynajmij jak tylko będzie wyznaczona data wydarzenia

Jeszcze przed etapem rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy poczęstują krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie sali komunijnej. Goszczenie gości w domu jest zazwyczaj możliwe wówczas, gdy aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, ale to już rzadkie przypadki. Przyjęcia z okazji komunii zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w głośne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się niekiedy do kilkudziesięciu gości, w związku z tym zwykle organizowane są w salach weselnych i restauracjach. Jeśli planujemy zarezerwować najładniejszy lokal, zalecamy wyruszyć na poszukiwania sali, jak tylko zostanie ustalony termin komunii. W okresie komunijnym sporym problemem może stać się też znalezienie dobrego dostawcy cateringu, zatem polecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu menu na komunię. Ważne jest też to, by sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy i błyskawiczny.

Organizacja komunii – nie zapomnij o pamiątkowych zdjęciach

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Zwyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię musi zatem oferować zjawiskowe, zadbane pomieszczenia. Inną zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, wypada wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi grami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego kupią prezenty dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w złym tonie, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych typów prezentów, np. zabawek-pistoletów albo drogiej biżuterii.

Nasze dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]