Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Sprawdź, jak zamówić wywóz mebli Kraków

Każdy z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których nie chcemy wyrzucić z przeróżnych przyczyn. Żeby nie zajmowały powierzchni domu, zazwyczaj przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na strych bądź do piwnicy. Rzecz jednakże w tym, iż po wielu latach również w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że codzienne ich użytkowanie okazuje się udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, aby pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko urządzamy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Powinniśmy zatem wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, domu oraz strychu.

Wywóz mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Śmieci takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV, połamane meble czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem auta albo przyczepą. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą także profesjonalną asystę przy opróżnianiu strychu, komórki lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – ponowne zastosowanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spalone ani porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu ich według materiału, z jakiego są wykonane, mogą zostać znów przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się zwykle do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które następnie służą do produkcji kolejnych biurek, łóżek bądź regałów.

Nasze dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]