Złote monety bulionowe – zalety tej formy inwestycji

Jeśli chcesz zamówić monety złote, koniecznie wejdź na goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Ludzie, którzy zdecydowali się inwestować w złoto mogą skorzystać z wielu różnych propozycji: gromadzić biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje podmiotów działających na rynku metali szlachetnych czy kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w branże gospodarki związane z tym kruszcem. Kolejną taktyką jest zakup złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest zarówno w formie sztabek, jak i monet bulionowych.

Co wyznacza faktyczną wartość złotych monet bulionowych?

Złote monety kojarzymy przede wszystkim z monetami kolekcjonerskimi, jednakże monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to ze złota czy z innych metali szlachetnych, odróżniają się od nich w wielu aspektach. Po pierwsze monety bulionowe są emitowane w celu inwestowania w nie kapitału, co sprawia, że ich nakład niezależnie od roku nie jest ograniczony ilościowo, a raczej determinowany przez zapotrzebowanie rynku. Złote monety bulionowe nie są wybijane w kolekcjach tematycznych bądź w związku z ważnymi rocznicami, więc ich wygląd wyjątkowo rzadko jest modyfikowany. W większości wypadków złote monety bulionowe bite przez konkretną mennicę różnią się od siebie zaledwie rocznikiem emisji. Wypada zaznaczyć, iż część monet bulionowych, mimo uważania ich za środek płatniczy, nie posiada swojego nominału ustalonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość wyznacza czystość i waga wykorzystanego do ich bicia metalu szlachetnego. Plusem monet bulionowych jest to, że są znane w nawet najdalszych zakątkach globu, a ich ewentualna sprzedaż jest mniej obciążona ryzykiem straty niż lokalnych monet kolekcjonerskich.

Złote monety bulionowe – czasem mają w sobie domieszkę miedzi

Najczęściej wybierane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jednakże emitenci biją także monety o wadze 1/2 czy 1/10 oz złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe bite są zazwyczaj z 24 karatowego złota (.9999), lecz np. Amerykański Gold Eagle bądź południowoafrykański Krugerrand wybijane są 22 karatowego kruszcu. Jeśli monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to z reguły na celu podniesienie twardości monety, a przez to zredukowanie ryzyka jej zarysowania. Monety bulionowe z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznaczone informuje o wadze czystego kruszcu, z którego zostały wybite.

W ofercie polskich dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez przeszkód natrafią na najpopularniejsze z nich, czyli wymienione powyżej Krugerrandy, Kangura czy Filharmoników Wiedeńskich.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]