Mass collect i możliwości jakie daje

Tu otrzymasz szczegółowe informacje o tym, czym jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności od klientów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym i małym przedsiębiorstwom.

Działanie mass collect

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo niezmiernie proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora grupa klientów, a więc przykładowo w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem dokonali oni wpłaty (standardowy przelew, przelew pocztowy bądź przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie na wyeliminowanie możliwych pomyłek, które mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Czy opłaca się korzystać z usługi mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili dostępna we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. mBank i wybrane banki spółdzielcze) wypada rozważyć jej wdrożenie w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc wystawia poniżej setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym śledzenie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]