Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

Zaciąganie zobowiązań finansowych jest obecnie niezwykle popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest spora rzesza osób, które nie mogą wziąć kredytu, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak go pokonać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Banki zwykle określają odrębne zasady, według których przyznają kredyty albo odmawiają takiego finansowania. Można jednakże wymienić ogólne czynniki, wpływające na kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już zaciągnięte zobowiązania. Na szczególne problemy muszą przygotować się klienci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Należą do tego grona zwłaszcza studiujący oraz kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna i osiągają niewielkie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, iż kredyt nie zostanie im udzielony, muszą liczyć się również renciści. Naturalnie kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące w innym kraju. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank ma mniej restrykcyjne warunki kredytowania i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie więc zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w banku, w którym planuje się ubiegać o kredyt. Świetnym wyjściem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, lecz wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, jakie doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.