Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Chcesz zamówić podłogi drewniane Baltic Wood? Wejdź na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe i wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż wyparuje z nich zbędna woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pomieszczenia. Zanim je zamontujesz, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, bowiem potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym pracować

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]