Korekta nosa kwasem hialuronowym zamiast operacji

Więcej szczegółów o modelowaniu nosa kwasem hialuronowym uzyskasz tu.

Zaledwie parę lat wstecz każda niewielka poprawa kształtu nosa prowadziła do inwazyjnego zabiegu z udziałem skalpela. Teraz w wielu sytuacjach można uniknąć operacji plastycznej, a to za sprawą wykorzystania alternatywnej metody – korekty nosa kwasem hialuronowym.

Mało inwazyjny zabieg – modelowanie nosa kwasem hialuronowym trwa 30 minut

Za sprawą kwasu hialuronowego szybko i prosto można poprawić drobne mankamenty, które nie potrzebują ingerencji w tkankę chrzęstną ani kostną nosa. Nie znaczy to jednak, iż efekt takiej korekty kształtu nosa jest słabo widoczny! Korzystając z ostrzykiwania kwasem hialuronowym można poszerzyć nos, usunąć jego nieduży garb czy brak symetrii, a także unieść czubek nosa. Takie korekcje, choć sprawiają wrażenie nieistotnych, wyraźnie wpływają na ogólna percepcję wyglądu twarzy. Należy podkreślić fakt, iż zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym w zależności od wielkości ostrzykiwanego obszaru, trwa zazwyczaj pół godziny i nie wymaga wykonania uprzednio sporej ilości badań, jak to ma standardowo miejsce przed operacją plastyczną pod narkozą. Zabieg z zastosowaniem preparatu z kwasem hialuronowym wykonuje się przy znieczuleniu punktowym.

Jakie są przeciwwskazania do modelowania nosa kwasem hialuronowym?

To, że zabieg ten nie jest równoznaczny z plastyką nosa nie oznacza, iż pacjent zostanie zawsze dopuszczony do jego wykonania. Zanim zostanie wyznaczona data zabiegu trzeba koniecznie skonsultować się ze specjalistą, który potwierdzi, że pacjent nie cierpi na choroby, będące przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu. Są to np.: problemy z krzepnięciem krwi, zapalenia skóry w miejscu planowanego nakłucia, uczulenie na substancje zastosowane w preparacie, choroby autoimmunologiczne oraz ogólnoustrojowe, a w przypadku pań również ciąża i karmienie piersią.

Warto wiedzieć, że rezultaty zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym, jak inne zabiegi estetyczne z zastosowaniem tej substancji, nie będą trwać wiecznie. Kwas hialuronowy jest z biegiem czasu powoli metabolizowany. Zwykle efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy po dokonaniu modelowania.

Nasze dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]