kosmetyki do makijażu oczu

Jakie kosmetyki do oczu i brwi wybrać?

Przegląd niezbędnych kosmetyków do makijażu oczu i brwi

Podkreślone oczy to niezbędny etap wykonania makijażu. Trzeba rozpocząć go od użycia dopasowanej bazy pod cienie. Baza przeciwdziała gromadzeniu się cieni w fałdzie powieki i jest ogromnie pomocna, szczególnie jeżeli ma się problemy z opadającą lub przetłuszczającą się powieką. Dodatkowo baza wydłuża żywotność makijażu oczu, ujednolica koloryt skóry, a więc maskuje zaczerwienienie i widoczne naczynka, jak również podkreśla barwy cieni do powiek. W ofercie drogerii dostępne są kosmetyki w płynie, w słoiczku bądź w kredce, dlatego bez przeszkód można wybrać te, których preferujemy używać.

Do aplikacji prostego makijażu oczu potrzebne są cienie do powiek. Zależnie od upodobań można samodzielnie wybrać ich odcienie spomiędzy licznych dostępnych pojedynczych wkładów do palety magnetycznej bądź zaopatrzyć się w skomponowane już zestawy. Żeby przełamać monotonię makijażu oczu, m.in. uwydatnić obrys oka oraz zagęścić wizualnie rzęsy, skorzystaj z eyelinera bądź kredki do oczu. Jeżeli natomiast wolisz używać sztucznych rzęs, to rekomendujemy narysować lekką linię na powiece, aby ukryć ich pasek. Prócz tego eyelinery oraz kredki umożliwiają optyczną zmianę kształtu oka, wyciągając bądź zaokrąglając je.

Ostatnią fazą makijażu oczu jest użycie maskary do rzęs. Możemy wybrać te dające rzęsom większą objętość, przedłużające je bądź o innym niż czarny kolorze.

Jeżeli uwielbiasz migotanie w makijażu, to warto spróbować pigmenty do makijażu. W razie aplikowania pigmentów należy pamiętać o specjalnej bazie albo kleju, by jego drobinki się natychmiast nie osypywały.

W podstawowej kosmetyczce warto mieć płyn Duraline. To przydatny artykuł, szczególnie jeśli używamy kosmetyków żelowych np. pomad do brwi bądź eyelinerów w słoiczku, które nierzadko przysychają. Płyn Duraline można też wykorzystać z cieniami do powiek.

Łatwy makijaż brwi oraz oczu – nie musisz posiadać setek kosmetyków

Do wykonania podstawowego makijażu oczu i brwi nie trzeba zawodowych umiejętności ani ogromnej kolekcji kosmetyków. To prawda,wykonanie prostej kreski kredką do oczu wymaga pewnego doświadczenia, lecz już cienie, szczególnie te perłowe, można bez problemu nakładać palcami. Liczy się tylko to, aby w swoim makijażu czuć się komfortowo.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]