Wyprawy górskie – gdzie można się wybrać?

Na www.exploruj.pl poznasz najlepszą ofertę wypraw w góry

Szereg osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak przestaje być to wystarczające. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty leżące w oddalonych od Polski miejscach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Aktualnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale też najwyższe wzniesienia Azji, Meksyku czy Afryki. Bez wątpienia wielkim udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście asysta agencji bardzo dużo usprawnia, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Potrzebna jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z niezwykle masywnym, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem oraz dostosowanym do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w podobnych do takich wyprawach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które należy koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się zatem doświadczenie pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry konieczne jest pełne dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]