Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Szukasz pełnej oferty trekkingów? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wypady przybierają wiele form. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże za nieraz ogromny nakład pracy dostajemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – skala trudności

Poziom trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zwiększonego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla jednostek z najlepszą kondycją, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania w trakcie długiej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego typu aktywności bardzo upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o inne góry Europy, największym uznaniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat oraz Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]