Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Relaks na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania popularna w naszym kraju od ponad stu lat i wciąż znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje niż pływanie, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków nieosiągalnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich usług dopasowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta na przykład w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Aby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak oszałamiające widoki. Spływ na Dunajcu to idealna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting Dunajcem to też wspaniała alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ trasa bogata w liczne przeszkody i meandry dostarczy wielu niezapomnianych emocji.