Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Zobacz trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl.

Himalaje razem z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływ na to ma sporo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie napomknąć też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji zawodowych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Źródłem kłopotów bywa również sama organizacja podróży – kupno biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum bądź Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy są poza ich zasięgiem, gdyż często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]