Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ uzyskasz więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka.

Sięganie po górskie szczyty to cel licznych globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Pamiętnych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów wabią głównie sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, malownicze widoki, jak również znikające już lodowce. Masyw tworzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów dużym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny wyróżniać się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto również wyposażyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni też odpowiednia profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty, a także zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]