Bezpieczne trekkingi w wysokich górach

Oferta trekkingów w najlepszej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie mamy.

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle tego typu umiejętności – w wielu górach poprowadzono wszak szlaki, z którymi upora się dowolny turysta – jeśli oczywiście posiada odpowiednie akcesoria, tj. kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach i buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie również obecność doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W których górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi są niekiedy organizowane w bardzo technicznym terenie, a to sprawia, iż potrzebne okazują się narzędzia umożliwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi z nich są z całą pewnością raki, ponieważ gwarantują przyczepność nawet na oblodzonych trasach – a na wysokich górach spotkać je można również wiosną. Na wysokich podejściach pomocny będzie również czekan. Do korzystania z tych akcesoriów potrzebne są odpowiednie umiejętności – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże nam, jak bezpiecznie przejść trasę.

Trekkingi – gdzie są najpopularniejsze?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na Ziemi, które zwykle okazują się niedostępne dla większości gości. Najchętniej prowadzone są w najwyższych górach – polscy górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach K2 i Annapurny.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]