Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wypożyczalnia szalunków - dowiedzcie się co może wam zaproponować

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, ale można zaobserwować też wersje zrobione z metalu, a czasem również plastiku. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Niestety ze względu na wysokie ceny nie zawsze firmy remontowe posiadają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często spotykana usługa.

W jakich sytuacjach postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, dobrze rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Warto nadmienić również o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować spore koszty.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, gdy zbliża się termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś wejść do sieci, by sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa piszą poprzedni klienci.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]