Wykorzystanie akcesoriów szalunkowych

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w przystępnych cenach.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]