Profile aluminiowe w różnych branżach

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w profil aluminiowy

Aluminium należy do najchętniej stosowanych w budownictwie materiałów. Do jego zalet zalicza się w szczególności niedużo gęstość, bo ta sprawia, że wyprodukowane z niego części nie są dużym obciążeniem – zaś to umożliwia wykonanie mnóstwa różnorodnych konstrukcji. Ma jednak pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt wytrzymałe, dlatego w architekturze raz pozostałych dziedzinach przemysłu wykorzystuje się najczęściej jego mieszanki, które charakteryzują się sporą odpornością przy wspomnianej niedużej masie. W architekturze najchętniej stosowanymi częściami są rury i profile aluminiowe. Do czego jednak dokładnie się je wykorzystuje?

Zastosowanie profili aluminiowych w rozrywce

Profile aluminiowe to idealny surowiec do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem buduje się między innymi mobilne sceny, stoiska targowe, a także namioty handlowe czy na imprezy masowe. Na ich popularność w największej mierze rzutuje ich lekkość i solidność, ale także łatwość projektowania scen i to, że bez problemu możemy osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Umożliwiają to nowoczesne techniki czyli malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą być pokryte lakierem o każdym odcieniu na długi okres, bo nałożona w ten sposób farba jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie oprócz tego sprawdzają się profile aluminiowe?

Obok scen przenośnych, profile aluminiowe są stosowane także w innych dziedzinach. Świetnie sprawdzają się jako elementy różnego rodzaju sprzętu dla aktywnych, samochodów lub urządzeń. Profile aluminiowe są również stosowane przez inżynierów w armii, przy budowie przeszklonych obiektów budowlanych, w produkcji ogrodzeń oraz poręczy, a także w transporcie samochodowym. Należy także wspomnieć, że profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt RTV i gospodarstwa domowego.

Nasze dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]