Okna i drzwi aluminiowe – zalety stolarki tego typu

Jeśli chcesz zamówić okna aluminiowe z Niepołomic, koniecznie sprawdź https://bit.ly/2RVJp5m.

Aluminium jest metalem bardzo popularnym w budownictwie, z którego coraz częściej wytwarza się okna oraz drzwi, będące alternatywą dla stolarki drewnianej czy tej z polichlorku winylu. Dotychczas okna oraz drzwi aluminiowe zwykle montowane były w bankach, w biurowcach oraz w obiektach użyteczności publicznej, jednakże obecnie montowane są też przy budowie domków jednorodzinnych.

Zalety okien i drzwi aluminiowych

Okna aluminiowe – duże przeszklenia to więcej światła słonecznego w wnętrzach

Stolarka aluminiowa jest niezastąpiona, gdy mówimy o wielkopowierzchniowych obiektach. Z tego powodu jest tak często stosowana w projektach architektów drapaczy chmur – pozwala na wzniesienie obiektów, w których przeszklenia stanowią znaczną część elewacji. Ten typ budownictwa przyjął się również w budownictwie indywidualnym – w ostatnim czasie popularność zyskują nowoczesne domki jednorodzinne, w których używa się okien oraz drzwi z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. W ten sposób pomieszczenia są lepiej nasłonecznione, a domownicy mogą cieszyć się krajobrazem sąsiadującej z nimi przyrody.

Kluczowymi atutami metalu jakim jest aluminium jest jego wysoka odporność na oddziaływanie promieniowania UV i wilgoci oraz utlenianie, jak również jego lekkość i plastyczność. Umożliwia to konstrukcję dużych, solidnych ram dla powierzchni szklanych, nieraz o stosunkowo nietypowych kształtach. Warto uwydatnić, że dzisiejsze wyroby stolarki z aluminium charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Spółka MTS Dom – producent systemów harmonijkowych oraz okienno-drzwiowych

Polski producent drzwi i okien aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od ponad dwóch dekad. Oferta firmy jest wyjątkowo bogata. To głównie systemy okienno-drzwiowe, przesuwane i fasadowe. W ofercie tego producenta znajdują się też systemy dodatkowe, jak balustrady aluminiowe czy ramowe konstrukcje wypełnione siatką, instalowane na witrynach, drzwiach i oknach, które tworzą zaporę zabezpieczającą wnętrze przed insektami. Artykuły MTS Dom sprzedawane są w rozległej gamie barw, między innymi kolorach drewnopodobnych oraz strukturalnych i w palecie RAL, więc bez przeszkód można dobrać najlepszy kolor produktu do dowolnego projektu.

Nasze dane kontaktowe:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]