Okna drewniane wracają do łask

Więcej informacji o oknach drewnianych Małopolska

Okna drewniane przez lata były najchętniej wybieranym rodzajem okien. Następnie były zastąpione przez modele wykonane z plastiku, ale dziś znów zwracamy uwagę na ich atuty. Dobrze zrobione i konserwowane okna drewniane są w stanie bowiem posłużyć więcej lat niż okna z PCV, zaś ich kupno kosztować będzie podobną sumę. Poza tym w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie będzie niezbędne – niekiedy zwyczajnie nie możemy zdecydować się na jeden z nowszych typów. W jakich sytuacjach zatem należy ich użyć? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – drewno

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wybranych rodzajów drewna. Dziś najczęściej stosuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na odporność na wilgoć i słońce, wytwórcy stolarki okiennej nierzadko wybierają gatunki egzotyczne – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są trochę bardziej kosztowne, ale warto zdać sobie sprawę, iż wymagają mniej intensywnych konserwacji i łatwiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla dużej liczby osób ich dobrą stroną jest także fakt, iż często prezentują się bardziej interesująco niż te wyprodukowane z krajowych gatunków drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla modeli z PCV – są od nich mniej kosztowne, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są też stosowane podczas rewitalizacji zabytkowych budynków. Wykorzystanie innych materiałów może wszak skutkować problemami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – grożącymi również wysokimi grzywnami.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]