Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Jeśli szukasz sklejki szalunkowej Kraków, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to podstawowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jakkolwiek zazwyczaj używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować obiekty ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Dlatego obecnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane dysponują zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy także wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]